SeeMap instrukcja obsługi

SeeMap dla Androida i Windows Phone

Seemap AN – pierwsze uruchomienie Prosta instrukcja instalacji SeeMap (nawigacji turystycznej) na telefonach z systemem Android i Windows Phone. Pokazano: skąd pobrać aplikację, jak ją zainstalować, jak pobrać i zarejestrować mapę.
Instalacja i korzystanie z map 3D Opis instalacji i korzystania z widoku 3D i Panoramy 3D w SeeMap i SeeMap z systemem Android. Pokazano: jak zainstalować widok 3D, jak oglądać mapy w 3D, jak działa funkcja Panoramy 3D.
SeeMap AN – zarządzanie punktami Prosta instrukcja w jaki sposób tworzyć i zarządzać punktami (waypoint) użytkownika w SeeMap i SeeMap. Omówiono: co to są punkty użytkownika, jak je tworzyć, zapisywać, usuwać, jak otwierać plik z punktami.
Zapis śladu w SeeMap AN Prosta instrukcja, w jaki sposób tworzyć ślady (track) w SeeMap. Omówiono: co to są ślady, jak je tworzyć, zapisywać, usuwać, jak otwierać plik śladu.
Tworzenie i używanie tras Prosty opis w jaki sposób rysować i korzystać z tras w SeeMap i SeeMap. Omówiono: co to są trasy, jak je tworzyć, zapisywać, usuwać, jak otwierać plik trasy.
Synchronizacja map na różnych urządzeniach Opis w jaki sposób przesyłać i odbierać dane w postaci tras, punktów i ścieżek w programie SeeMap. Omówiono jak przekazać dane między smartfonami i między smartfonem i komputerem bez łączenia urządzeń kablem.
SeeMap – zaawansowana konfiguracja programu Prosty opis w jaki sposób zmieniać ustawienia i opcje w KaMap i SeeMap. Omówiono: jak zmieniać kolory, ukrywać elementy interfejsu, obsługiwać nawigację wzdłuż trasy i zarządzać GPS’em.

SeeMap – trójwymiarowy model terenu

Obecnie w programie można każdą mapę zobaczyć jako model trójwymiarowy (3D) odzwierciedlający rzeczywistą rzeźbę terenu. Aby było to możliwe, wystarczy przy pierwszym uruchomieniu wyrazić zgodę na jednorazowe pobranie danych wysokościowych dla całej Polski (ok. 220 MB). Funkcję widoku trójwymiarowego włącza się przyciskiem „3D” (lewy, dolny róg ekranu).

Kolejną nową i wspaniałą funkcjonalnością jest „Panorama 3D”. Funkcja panoramy polega na tym, że stojąc w górach z włączonym GPS i widokiem 3D ustawiamy telefon tak, jak byśmy robili nim zdjęcie. W tym momencie na ekranie pokaże się widok gór (mapa 3D), na który patrzymy. Obracając się wokół własnej osi widzimy jak obraca się również automatycznie mapa na ekranie pokazując przez cały czas prawidłowy widok (mapa jest w pełni zorientowana w terenie). Pochylając telefon zaczynamy patrzeć na mapę z „widoku ptaka”. Funkcję panoramy włączamy poprzez naciśnięcie przycisku z symbolem góry (lewy, dolny róg ekranu). Funkcję można przetestować także w warunkach domowych – ważne, aby być z dala od urządzeń (telewizory, komputery) mogących zakłócać kompas magnetyczny.